JAUTĀJUMI / ATBILDES

1. Vai matu pārstādīšanas rezultāts ir paliekošs?

Jā. Procedūrā pārstādītie mati saglabāsies un vairs neizkritīs, jo no pakauša izņemtie mati ir izturīgi pret DHT hormonu, kas izraisa matu izkrišanu pārējās galvas daļās.

2. Cik ātri būs redzami rezultāti?

Daļa pārstādīto matu izkritīs 3-6 nedēļu laikā pēc procedūras un sāks ataugt aptuveni 2-4 mēnešu laikā. 6 mēnešu laikā būs atauguši aptuveni 50% pārstādīto matu un 100% gala rezultāts būs redzams 12-14 mēnešu laikā.

3. Cik ātri pēc procedūras es varēšu atgriezties darbā?

Mēs iesakām pēc procedūras 1-2 dienas atpūsties mājās. Vietā, kur iestādīti jaunie mati, būs redzams apsārtums, kas saglabāsies 1-2 nedēļas, atsevišķos gadījumos iespējams līdz 1 mēnesim. Pakauša daļā mati ataugot nosegs procedūras vietu un jau pēc 1-2 nedēļām būs iespējams doties pie friziera, lai pielīdzinātu matus vienādā garumā.

4. Cik drīz pēc procedūras es varu atsākt nodarboties ar sportu?

Atsākt sporta nodarbības iesakām ne ātrāk kā 2 nedēļas pēc procedūras.

5. Vai pirms procedūras man tiks nogriezti visi mati?

Donorzonā pakausī, no kurienes tiks ņemti mati pārstādīšanai, tie tiks nogriezti līdz 1mm garumam. Laukums atkarīgs no pārstādīšanai nepieciešamā graftu skaita.

6. Cik ilgi notiek matu pārstādīšanas procedūra?

Standarta matu pārstādīšanas procedūra ilgst 6-8 stundas, kuras gaitā iespējams paņemt pārtraukumu, lai atpūstos, izstaipītos, paēstu. Precīzs procedūras ilgums ir individuāls un atšķiras no pacientam nepieciešamo graftu skaita un matu uzbūves, struktūras.

7. Vai ir iespējams paņemt matus no cita donora?

Nē, diemžēl tas nav iespējams. Iespējams pārstādīt tikai savus matus.

8. Vai ir citas alternatīvas matu pārstādīšanai?

Kamēr mati nav pilnībā izkrituši, ir iespējama to ārstēšana, pareiza kopšana. Vietās, kur mati jau ir pilnībā izkrituši, pārstādīšana ir vienīgā iespēja tos atgūt.

9. Vai es esmu piemērots kandidāts matu pārstādīšanai?

Lai noteiktu vai Jums iespējams veikt matu pārstādīšanas procedūru, iesakām ierasties uz konsultāciju pie mūsu speciālistiem, kuri izvērtēs visus faktorus, kas nosaka, vai procedūra ir iespējama, tādus kā – iedzimtība, matu zuduma apmērs, matu īpašības, vēlamais rezultāts u.c.

10. Cik maksā matu pārstādīšanas FUE procedūra?

Premium Medical klīnikā tiek piedāvāta manuāla FUE matu pārstādīšana un motorizēta FUE matu pārstādīšana. Izmantojot motorizēto pārstādīšanu, procedūra būs ātrāka un lētāka, jo iespējams īsākā laikā iegūt vairāk graftu, tomēr šādi grafti tiek vairāk traumēti, nepieciešams lielāks donorzonas laukums kā arī ieaugšanas rezultāti ir zemāki nekā izmantojot manuālo metodi.

Kopējās procedūras izmaksas atkarīgas no nepieciešamo graftu skaita, to precīzu daudzumu iespējams noteikt konsultācijā.

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDINFORMĀCIJA:

  • E-pasts fotogrāfiju iesūtīšanai: [email protected]
  • Bezmaksas konsultācija: +371 26821593
  • Maksas konsultācija ar ķirurģi Dr. Ilzi Runci: +371 26821593