MATU TRANSPLANTĀCIJA VĪRIEŠIEM


Matu izkrišana ir normāls fizioloģisks process – ja dienā izkrīt ap 70 – 90 matiem, viss ir vislabākajā kārtībā. Taču, ja mati pēkšņi sāk izkrist lielā apjomā vai laika gaitā ir izkrituši un neatjaunojas, tas var būtiski ietekmēt dzīves kvalitāti.  Visā pasaulē par matu rotas saglabāšanu un atjaunošanu cīnās miljoniem cilvēku, un ir daudz iemeslu, kādēļ mati izkrīt – visbiežāk tā ir androgēnā alopēcija jeb ģenētiski pārmantota matu izkrišana: šī matu izkrišana ir saistīta ar mantotu ģenētisku matu folikulu jutību uz dihidrotestosteronu.

Matu folikulos, kas ir jutīgi uz šo hormonu, mata stiebri sāk samazināties diametrā, līdz izkrīt pavisam. Vizuāli vīriešiem tas izpaužas kā matu miniaturizācija priekšējā (frontālā) un pakauša (vertex) zonā.

Androgēnā alopēcija var sākties jau pusaudžu gados, bet risks pieaug ar gadiem. Vairāk nekā 50% vīriešu 50 gadu vecumā ir vērojama jau dažādu pakāpju androgēnā matu izkrišana.

Kādos gadījumos izvēlēties matu transplantāciju?

Matu transplantācija var būt labs risinājums gadījumos, ja no pieres ir atkāpusies matu līnija, ja mati ir kļuvuši ļoti plāni un ir labi redzama galvas āda, kā arī tad, ja ir jau daļēja plikpaurība. Ja ir pavisam pilnīga plikpaurība, matu transplantācija ir gandrīz neiespējama, jo pietrūkst pārstādāmo matu, tādēļ lēmumu par matu pārstādīšanu ir ieteicams pieņemt pēc iespējas ātrāk – kamēr tas vēl ir paveicams.

Kā notiek matu transplantācija?

''Veselības centrs 4'' tiek izmantota FUE matu pārstādīšanas metode. To pielietojot, mati tiek pārstādīti graftu veidā (1-4 matiņu kopums) – šādi tiek nodrošināts dabīgs ataugušo matu kuplums pārstādīšanas zonā. No klienta donorzonas (pakausis, galvas sāni), izmantojot mikroķirurģijas aprīkojumu vai motorizētu iekārtu, tiek atdalītas pārstādīšanai paredzētās matu folikulas. Pēc matu folikulu iegūšanas donorzonā paliek nelielas, apaļas rētiņas, kas ar laiku kļūst praktiski nemanāmas, matiem pāraugot pāri apstrādes laukumam.

Matu transplantācijas posmi ar FUE metodi

''Veselības centrs 4'' speciālisti izmanto gan motorizēto, gan manuālo graftu iegūšanas metodi:

  • motorizētā metode - samazināts procedūras laiks, traumatiskāka donorzonai (izteiktāka tūska), lielāks bojāto folikulu skaits (līdz 30%);
  • manuālā metode – ilgāks procedūras laiks, ļoti augsts matiņu ieaugšanas procents, noturīgs rezultāts, mazāk traumatiska.

Iegūto matu graftu pārstādīšana norit manuāli, veicot mikroiegriezumus.  Procedūras ilgums ir atkarīgs no pārstādāmo folikulu daudzuma – procedūru iespējams sadalīt vairākās sesijās. Mikrorētiņas pārstādīšanas zonā sadzīst dažu dienu laikā un pilnībā izzūd.

Operācijas ilgums: 3-8 stundas
Anestēzija: lokālā
Izmaksas: no 1000 Eur
Rezultāts: pirmie rezultāti pēc procedūras redzami 4 - 6 mēnešu laikā. Pārstādītie mati pilnībā ataug apmēram gada laikā un vairs neizkrīt
Atgriešanās ikdienas ritmā: nākamajā dienā pēc operācijas
Fiziskās aktivitātes: divas nedēļas pēc procedūras jāizvairās no paaugstinātas fiziskās slodzes

Tā kā klienta sadarbība ar speciālistu sākas vēl pirms klātienes vizītes, atsūti piecas fotogrāfijas (rakursā no abiem galvas sāniem, pakauša, galvas skata no augšas, galvas skata no priekšpuses) uz e-pastu: [email protected]  Pēc fotogrāfiju iesūtīšanas divu darba dienu laikā tev tiks sniegta atbilde par aptuveno pārstādāmo matu apjomu, procedūras izmaksām un uzaicinājums uz konsultāciju. Pirmreizējās konsultācijas laikā klients kopā ar speciālistu izvērtē piemērotāko metodi un cenu.

Atceries, ka fotogrāfijas jāuzņem izstieptas rokas attālumā labā apgaismojumā ar skaidru fokusējumu!

VĪRIETIS AR SKAISTIEM MATIEM JEBKURĀ VECUMĀ - TAS IR IESPĒJAMS!

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDINFORMĀCIJA:

  • E-pasts fotogrāfiju iesūtīšanai: [email protected]
  • Bezmaksas konsultācija: +371 26821593
  • Maksas konsultācija ar ķirurģi Dr. Ilzi Runci: +371 26821593